Cumhuriyet Gazetesi açıkça eli kanlı terör örgütlerine destek vermeye devam ediyor. Daha önce de açıkça PKK'ya destek veren, yaptığı röportajlarda "Kandil'de yere izmarit bile atılmıyor" diyerek haber yapan bu sözde gazete, Savcı Selim Kiraz'a yapılan terör saldırısını da "Berkin Elvan Operasyonu" diyerek verdiler.

Şimdi de içeri alınan gazetecileri için "Türkiye'de adalet yok, gazetecileri, aydınları içeriye alıyorlar" diyerek yaygara koparıyorlar. Bunların anladığı adalet anlayışı eli kanlı terör örgütlerine destek olmak.

Öte yandan aynı gaztenin yazarı FETÖ ile iş birliği yaparak MİT'e ait tırları ve devletin gizli bilgilerini kamuoyuyla paylaşma cürretini gösterdi ve bunu gazetecilik olarak beliritti.

DÜNYANIN HER YERİNDE BU TERÖR SUÇUDUR

Avukatlar da bu konuda görüş belirtti, ve bu insanların davalarına bakmayacaklarını açıkladılar. Konuyla ilgili açıklama yapan bir avukat, "Dünyanın neresine giderseniz gidin bu bir terör suçudur. Bunu hiçbir Avrupa devleti kabul etmez. Ancak durum Türkiye'de olunca bize dayatma yapıyorlar. Bizde aldığımız kararla bu insanların davalarına bakmamaya başladık. Çünü bunların savunulacak bir tarafı yok." ifadelerini kullandı.

İşte Cumhuriyet Gazetesi'nin attığı bazı başlıklar:

Bir başka açıdan Cumhuriyet yazarlarının yargılanması

Bir başka açıdan Cumhuriyet yazarlarının yargılanması

Bir başka açıdan Cumhuriyet yazarlarının yargılanması