İstanbul'un en işlek ve en yoğun caddeleri arasından biri olan Ordu Caddesi, Pazar günleri araç trafiğine kapatılıyor. Pazar günleri Ordu Caddesini artık sadece yayalarla birlikte bisiklet sahipleri kullanabilecek.

İstanbul'da trafik yoğunluğunun meydana geldiği yerlerden biri olarak bilinen Fatih Aksaray'da bulunan Ordu Caddesi Pazar günleri araç trafiğe kapatıldı. Geçen hafta "Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklet Kullan" sloganı ile hazırlanan bisiklet turunda araç trafiğe kapatılan Laleli'deki Ordu Caddesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bir kararla Pazar günleri için trafiğe kapatıldı. Bundan sonra her Pazar Cadde yalnızca yayalar ve bisiklet sevenlerin kullanımına açılacak.

BÖLGE SAKİNLERİ ÇOK MEMNUN

Pazar günü araç trafiğine kapatılan cadde bölge sakinleri tarafından olumlu karşılandı. Caddenin Pazar günü sadece yayalar tarafından kullanılacak olmasına sevindiğini dile getiren bölge esnafı ise ‘Pazar günleri işler diğer günlere nazaran daha yoğun oluyor. Ancak çok fazla trafiğin olması bunu engelliyordu. Şimdi vatandaş caddeyi daha fazla kullanacak. Bu hem vatandaş için hem bizim için iyi oldu.’ dedi.