Yağış sebebiyle İstanbul Deniz Otobüsleri'nde (İDO) hızlı feribot ve  dış hat deniz otobüsü seferleri gerçekleştirilemedi, bazı seferler de iptal edildi. Buna göre, 18.30 Bandırma-Yenikapı Hızlı Feribot, 18.30  Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü ile 19.00 Yenikapı-Bandırma Hızlı  Feribot, 19.30 Beşiktaş-Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü, 21.00  Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü seferi iptal edildi.

UYARILAR DEVAM EDİYOR

istanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, etkili olan yağışa dair, ilk yağıştan sonra 2 bulut kütlesinin daha Trakya üzerinden İstanbul'a doğru geldiğini aktararak "Gelen bulut, pilotların 'Charlie Brown' (CB) olarak nitelendirdiği tehlikeli bir bulut türü." ifadelerini kullandı.

Şen, İstanbul'da etkili olmaya başlayan yağış ve fırtınaya dair AA muhabirine verdiği demeçte, yağışın aralıklarla süreceğini kaydetti. 

Deniz üzerinde etkili olan bulutun İstanbul'a doğru gelmeye sürdürdüğünü anlatan Şen, "Gelen bulut, pilotların 'Charlie Brown' (CB) olarak nitelendirdiği tehlikeli bir bulut türü. İstanbul'da yağış bırakan bulut ise yaklaşık 15 kilometre kalınlığında ve yaklaşık 6 kilometre genişliğinde bir bulut. Bulut kütlesinin kendi içinde çok kuvvetli hareketleri mevcut. O yüzden pilotlar bu tür bulutu görünce bu bulutlara yaklaşmaz. Çünkü bulut kütlesinin kendi içindeki hareketler küçük uçakların kanatlarını kırabiliyor." diye konuştu.