İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul, İSPARK'ın yer aldığı tüm otoparklarda, İstanbulkart ile ödeme yapılabilmesi yönünde uygulama başlattığını duyurdu.

İstanbul Belediye Başkanlıgın'den yapılan yazılı duyuruda, İSPARK'ın bulunduğu otoparklarında ödeme için İstanbulkart'ın kullanılmasıyla yurtdaşlara daha hızlı hizmet verileceği belirtildi.

Pazartesi gününden itibaren başlayacak uygulama ile yurtdaşlara kolaylık sağlanacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin akıllı şehir vizyonu çerçevesinde yaptığı çalışmalara bir günceli  daha eklendi. 20 milyon yurtdaşın her gün toplu ulaşım araçlarında kullandığı İstanbulkart yani halk dilinde akbil, artık İSPARK otoparklarında da kullanılmaya başlandığı duyuruldu. İstanbulkart'ın otopark ödeme özelliği sayesinde aracını park eden yurtdaşlar, nakit para kullanmak zorunda kalmayacağı belirtildi. Hem yol üstü otoparklarda hem de kapalı otoparklarda kullanılan sistem, otopark ödemelerinde kolaylık ve hız sağlayacağı belirtildi. İstanbul'da bulunan açık ve kapalı, yol üstü otoparklarında 610 noktada geçerli olan sistemi kullanmak için İstanbulkart sahibi olmak yeterli olucak. Yurtdaşlar ödeme yaptıktan sonra ödeme bilgilerinin detaylarını 'istanbulkart.istanbul' web sitesinden inceleyebilecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeniliklere devam edeceklerini bu yeniliklerin vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için yapıldığı açıklandı.