Şehirde etkili olan sağanak ve fırtına, hayatı olumsuz etkiliyor. 

Sağanak esnasında Silahtarağa Caddesi'ndeki bir plastik deposuna yıldırım düşmesi sebebiyle yangın çıktı. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Ekiplerin, çalışmaları devam ediyor.

İstanbul'da etkili olan şiddetli fırtına sebebiyle Haydarpaşa Limanı'ndaki vincin yağ varillerinin üzerine düşmesi neticesi çıkan yangın söndürüldü. Yangında 1 kişi yaralandı.
Şehirde akşam saatlerinde başlayan şiddetli fırtına sebebiyle Haydarpaşa Limanı'ndaki vinç, yağ varillerinin üzerine düştü. Varillerin alev almasıyla başlayan yangına çevredeki ilçelerden itfaiye ekipleri müdahale etti. 

Ekiplerin çabası sonucu söndürülen yangında bir kişi yaralandı.

İstanbul'da oluşan şiddetli yağışa ve fırtınaya vatandaşlarda hazırlıksız yakalandı ve bazıları mahsur durumda kaldı. Ekiplerin anında müdahale etmesiyle vatandaşlar daha fazla mağdur duruma düşmedi.

VATANDAŞLAR HAZIRLIKSIZ YAKALANDI


Yağmur ve doluya hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar metrobüs durakları, üst geçitlerin altları, iş yerleri ve bina girişlerinde yağışın dinmesini bekledi. 

Bazı vatandaşların da yağış sebebiyle kayarak düşmeleri sonucu yaralandığı görüldü.

Yollardaki su nedeniyle vatandaşlar yürümekte güçlük çekerken iş yerlerini su basan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla tahliye yapıyor.

Şiddetli fırtına nedeniyle bazı ağaçların devrilmesi sonucu yollar trafiğe kapanırken, bu nedenle bazı araçlar da zarar gördü. 

Beylidüzü Yakuplu'da logarın patlaması nedeniyle yol tamamen sular altında kaldı.