İstanbul' da sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis nedeniyle trafikte sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken bazı vapur seferleri de iptal edilmişti.

İstanbul’da saat 03.00'ten itibaren Boğaz'da ve bazı bölgelerde etkili olan yoğun sis dolayısıyla ulaşımda bazı aksamalar yaşandı. Etrafta oluşan yoğun sis dolayısıyla görüş mesafesi düşerken, sürücülerin trafikte ilerlerken güçlük çekmesine neden oldu. Sisin her tarafı sarmasıyla trafikte korku dolu anlar yaşanırken vatandaşların da sisden dolayı işe geç kalmalarına neden oldu.

Çok fazla yoğunlaşan sis den dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü de neredeyse görünmez bir hale aldı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle saat 06.00’dan itibaren Üsküdar-Beşiktaş, Üsküdar- Eminönü, Üsküdar-Karaköy, Üsküdar-Haliç, Kadıköy- Karaköy, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Beşiktaş-Adalar vapur seferleri karşılıklı olarak iptal edilmişti. İptal edilen vapur seferleri nedeniyle Marmaray'ı kullanmaya yönelen yolcular, Marmaray önünde büyük bir yoğunluk oluşmasına neden olmuştu.

İstanbul'da sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis nedeniyle bazı vapur seferleri de iptal edilmişti. Oluşan sis nedeniyle iptal edilen vapur seferlerinin normale döndüğü haberi geldi.