İstanbul'un 3 ilçesinde, hain terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDGH için araç kundaklayan ve el yapımı bomba attığı tespit edilen 7 şüpheli isim yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından güvenlik ekipleri, Sultangazi, Arnavutköy ve Şişli ilçelerinde, araç kundaklama ve el yapımı patlayıcı atan isimlerin üzerine operasyon düzenledi. Kimlikleri belirlenen kişilerin bulundukları yerlere ekipler giderek yakalanması için çalışmalara başladı.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü polislerinden de destek alan güvenlik güçleri, biri 18 yaşından küçük 7 kişiyi gözaltına aldı.
Eylemlere katıldıkları yönünde iddialar olan 4 kişinin arandığı, 7 şüphelinin de işlemlerinden sonra adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

DHKP-C ve MLKP’YE DEV OPERASYON

İzmir'de hain terör örgütü DHKP-C ve MLKP'nin işlerini gördüğü öne sürülen 16 zanlı emniyet güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından devam ettirilen soruşturma doğrultusunda, İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi grupları, şehir merkezi ve Menemen ilçesinde tespit ettikleri yerlere aynı anda operasyonlar gerçekleştirdi.
Yakalanan şahısların sağlık kontrolü yapıldıktan sonra, sorgusu alınmak için Terörle Mücadele Şubesine götürüldü.