İstanbul'da Sahte İçki Operasyonu: 2 Gözaltı!

Avcılar ve Silivri'de sahte içki üreterek piyasaya aktardıkları iddiasıyla yakalanan 3 kişiden 2'si tutuklandı. Aramalarda, sahte olduğu ortaya çıkan bin 292 şişe ve bin 190 litre alkol ele geçirildi.

İstanbul'da Sahte İçki Operasyonu: 2 Gözaltı!

Avcılar ve Silivri'de sahte içki üreterek piyasaya aktardıkları iddiasıyla yakalanan 3 kişiden 2'si tutuklandı. Aramalarda, sahte olduğu ortaya çıkan bin 292 şişe ve bin 190 litre alkol ele geçirildi.

İstanbul Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir suç örgütünün sahte içki üreterek Avcılar ve Silivri'de piyasaya aktardığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Yapılan istihbarat çalışması ve teknik takibin ardından, 6 adres ve bir araca eş zamanlı operasyon yapan ekipler, 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

Adreslerde ve araçta düzenlenen aramalarda, sahte olduğu tespit edilen bin 292 şişe ve bin 190 litre alkol, 100 sahte TAPDK bandrolü, 20 bin farklı markalara ait içki etiketleri, bir alkolmetre, 3 plastik tank, 650 boş içki şişesi, 4 makaron sigara sarma makinesi, 210 gram kaçak tütün, bin 200 doldurulmuş makaron, 400 boş makaron ile içki yapımında kullanılan esanslar ve gıda boyaları ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye gönderilen 3 şüpheliden 2'si tutuklanırken diğeri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri