POLİSLERİMİZ YARA ALMADAN KURTULDU

İstanbul Maltepe'de boş bir arsadaki araçta bulunan ve kuşku duyulması üzerine kendilerine kimlik soran sivil polislere ateş açıp kaçan 2 kişi emniyet mesuplarımız tarafından yakalandı. Polislerin yara almadan kurtulduğu olayda ekip otosunda hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiler doğrultusunda, Başıbüyük Mahallesi Emek Caddesi Hercai Sokağı' nda yer alan bir çay bahçesinin arka tarafındaki boş arsada park halinde duran otomobildeki iki şahısa kimlik sorgusu yapmak için gelen sivil polislere otomatik silah ve tabanca ile ateş açıldı. Polislerin yara almadan kurtulduğu olaydan sonra iki saldırgan, beyaz renkli bir otomobil ile olay yerinden kaçtı.

KULLANDIKLARI OTOMOBİL VE SİLAHLAR İLE YAKALANDIRLAR 

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda özel harekat ve polis ekibi sevk edildi. Geniş güvenlik tedbirlerinin alındığı sokakta ekipler inceleme yaptı. İlçenin giriş ve çıkışları tutularak, şüpheli otomobil üzerinde uygulama yapıldı ve tek tek arandı. Kısa bir süre sonra saldırı eylemini yapan iki zanlı olayda kullandıkları otomobil ile yakalanarak gözaltına alındı.