İstanbul sokakları dün gece saatlerinde yine hareketliydi! İstanbul Gaziosmanpaşa'da bulunan boş iş yerini kurşunlayan kişilere müdahale etmek isteyen polis memuru ve bir sivil vatandaş, silahla yaralandı. Gece saatlerinde yaşanan olayla ilgili edinilen bilgiye göre, Karlıtepe Mahallesi Doğan Sokağı'nda eskiden kahvehane olarak kullanılan boş dükkanın kurşun yağmuruna tutulduğunu gören vatandaşlar durumu polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheli ya da şüpheli isimlere müdahale etmek istediği anda açılan ateş sonucu bir polis memuru bacağından, olayla hiçbir ilgisi olmayan ve yoldan geçen bir vatandaş ise göğsünden yaralandı. Bunun üzerine bölgeye 112 Acil Servis ve takviye polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık görevlilerince, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesine kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu tespit edildi.

Sokakta çift taraflı güvenlik şeridi çeken polis ekipleri, boş kovanları toplayarak delil toplamaya çalıştı. Özel harekat polisi de çevrede güvenlik önlemi aldı. Olay yeri incelemesinin bitmesinden sonra güvenlik şeritleri kaldırılarak, sokak yeniden açıldı. Polis ekipleri, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.