İstanbul'da Kebap ve Baklava Yeme Yarışması Düzenlenecek

İstanbul Gaziantepliler Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Gaziantep Yiyecekleri Şenliği’nin 19’uncusu bu yıl 20-21-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Ataşehir’de başladı.

İstanbul'da Kebap ve Baklava Yeme Yarışması Düzenlenecek

İstanbul'da Kebap ve Baklava Yeme Yarışması Düzenlenecek

 Ataşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlanan şenlikte Gaziantep'e özgü; kebap, içli köfte, baklava, kadayıf, yuvarlama, katmer, kuru patlıcan dolması ve Antep fıstığı gibi onlarca yöresel lezzet tanıtılacak. Festival kapsamında davetlilere 50 bin porsiyon kebap pişirilecek.

YEMEK YEME YARIŞMALARI DÜZENLENECEK 

Geçtiğimiz yıl 50 binden fazla kişinin ağırlandığı yemek şenliğine bu sene de yoğun katılım olması bekleniyor. Şenlikte katılımcılar için 50 bin porsiyon kebap, yemek ve tatlı pişirilmesi bekleniyor. Etkinlikte yemek yapma ve baklava yeme yarışmaları da düzenlendi.

PARK YERİNDE DÜZENLENECEK

Etkinlikte yöresel yemeklerden tatlılara, hediyelik eşyalara kadar birçok alanda çeşitliliğin olması katılımcılar açısından da büyük beğeni topladı. Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi Migros Genel Müdürlüğü arkasında 09.00 ile 21.00 arasında düzenlenecek şenlik, 22 Eylül Pazar akşamına kadar devam edecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR