FETÖ'nün Üsküdar ve Ümraniye teşkilatlanmasında yer aldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan şüphelilerden 35'i daha tutuklandı.
Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, FETÖ'nün Üsküdar ile Ümraniye teşkilatlanmasında bulundukları iddiasıyla gözaltına alınanların sayısı 158'e yükseldi.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 35'i daha tutuklanırken, 28'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Daha evvel adliyeye sevk edilen şüphelilerden 42'si tutuklanırken, 3'ü savcılık sorgusundan sonra, 15'i de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Şüphelilerden 35'i ise emniyetteki işlemlerinden sonra serbest bırakılmıştı.

Böylelikle soruşturma çerçevesinde tutuklananların sayısı 77'ye çıktı.

MANİSA'DA DA OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR


Manisa'da Fetullahçı FETÖ'ye karşı yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan 131 şüpheliden 65'i tutuklandı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen FETÖ/PDY'ye karşı soruşturma dahilinde, örgütün şifreli haberleşme uygulaması "ByLock"u kullandıkları gerekçesiyle 15 Temmuz'da başlatılan operasyon çerçevesinde gözaltına alınan 131 şüphelinin tamamının işlemleri bitti.

Sağlık kontrolünden sonra adliyeye gönderilen 131 zanlıdan 65'i çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, 66'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, "ByLock" kullanıcısı olduğu belirlenen 250 kişinin yakalanması için İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 15 Temmuz'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, aralarında örgütün esnaf yapılanması ile kamu görevinden ihraç edilen memurların da bulunduğu 95 şüpheli gözaltına alınmıştı.