İstanbul'da Eğlence Mekanlarına 'Gürültü' Operasyonu

İstanbul'da yapılan 625 denetimde bazı müzikli gezi tekneleri ve eğlence mekanlarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından toplam 546 bin 473 lira idari para cezası kesildi.

İstanbul'da Eğlence Mekanlarına 'Gürültü' Operasyonu

İstanbul'da temmuz ve ağustos aylarında gürültü kaynaklı yapılan 625 denetimde bazı müzikli gezi tekneleri ve eğlence mekanlarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından toplam 546 bin 473 lira idari para cezası kesildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gündeme getirilen bilgiye göre, İstanbul'da ilçe belediyeleri ve bazı kurumlar tarafından "Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği" dahilinde il ve ilçelerdeki mekanlarda farklı zamanlarda kontroller düzenleniyor.

"Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi Ve Yönetimi Yönetmeliği" Dahilinde Kontroller Düzenleniyor

Bu kontroller dahilinde, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 28 Haziran ve 1 Temmuz'da gerçekleştirilen toplantılardan sonra il genelinde gürültü kirliliğine neden olan eğlence mekanları ve İstanbul Boğazı'nın kıyı kesimlerinde yer alan, bundan ötürü Boğaz'ın karşı kıyısındaki yerleşim alanlarını etkilemesi muhtemel olan müzikli gezi tekneleri ve eğlence yerlerine yönelik kontroller yapıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR