İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri koordinesinde Fatih'teki bir ta iş merkezi ve çarşılara aynı zamanlı operasyon gerçekleştirdi.Operasyonlarda çok sayıda kaçak ve uyuşturucuya el konuldu.Baskınlarda Turizm Polisi, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü polisleride de katıldı.

Fatih'te Mahmutpaşa, Doğubank ve Mısır Çarşısı'nın da aralarında yer alan çok sayıdaki iş merkezi ve çarşıya yapılan operasyonlarda 500 polis katıldı.Operasyonlarda gerçekadreslerden biri olan Mahmutpaşa'daki iş yerlerine giren polis aramalar yaptı. Aramalarda kaçak tütün, nargile tütünü, elektronik sigara, çay, telefon, biber gazının da aralarında bulunduğu çok miktarda eşyaya el konuldu. 100 adrese düzenlenen baskınlarda bazı işyeri sahipleri gözaltına alındı, malzemelere el konuldu. Baskın yapılan ikametlerden birinde iş yeri sorumlusu basın mensuplarına şiddetli tepki göstererek suçunu örtmeye çalıştı.Yaratılan Gerginlik ile bir araya giren polis tarafından önlendi.

Polis ekipleri yapılan operasyonlarda birçok uyuşturucu madde ve torbacı diye adlandırılan birçok uyuşturucu satıcısını gözaltına aldığını duyurdu.Polis ekipleri operasyonların devamı geleceğini ve bundan sonra Türkiye'nin hiçbir yerinde uyuşturucu satıcılarına göz açtırmayacağını belirttildi.