Öğrenilen bilgilere göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü DEAŞ'ın faaliyetlerini önlemek için çalışma başlattı. Çalışma doğrultusunda terör örgütü DEAŞ'a lojistik destek veren ve eleman temin eden 5 şüpheli tespit edilerek takibe alındı. Yapılan takiplerin ardından Pendik ve Sultanbeyli'de belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında A.G. ve A.G. isimli karı koca ile birlikte M.A., H.K. A.Y. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin araçlarında yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Ülkemizde, terör olaylarının bitmesi için her gün operasyonlar yapılıyor. Bunlara bir örnekte;

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Reina katliamcısı Abdulkadir Masharipov hücresi ile ilişkili olan başka bir hücrenin de katliama hazırlandığı bilgisini tespit etti.

Terör örgütü DEAŞ'ın Kağıthane'de olan hücre evine ani operasyon gerçekleştirdi. Baskında terör örgütü DEAŞ militanı C.C. ve İ.D. yakalandı. DEAŞ militanlarının hücre evinde gerçekleştirilen aramalarda 2 adet AK-47 Kalaşnikof silah ve bu silahlara ait 500 adet mermi, örgütsel dokümanlar ve dijital veriler yakalandı.

Katliam hazırlığında oldukları saptanan terör örgütü DEAŞ militanları C.C. ve İ.D. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

Kaynak: Sabah