İstanbul'un Güngören ilçesinde bulunan bir oto tamircinin garajında park halinde duran 6 otomobil kundaklandı. Alınan verilere göre, Güngören Eski Londra Asfaltı Caddesi'ndeki bir oto tamircinin garajında tamirde olan 6 otomobil, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı. Mahalle sakinlerinin ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanan otomobilleri tek tek söndürdü. Park halindeki 6 araç ise büyük hasar gördü. Bölgeye sevk edilen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Ekipler, araç kundaklayan kişi ya da kişilerin yakalanması için detaylı olarak çalışma başlattı.

HURDAYA ÇIKARILACAK ARAÇLARIN MTV'LERİ SİLİNECEK!

Araç sahiplerinin beklediği müjdeli haber geldi. Hurdaya çıkarılacak 1997 senesi ve daha eski yıllara air eski model otomobiller hurdaya çıkarılması durumunda Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) silinecek. Haberi duyan araç sahipleri derin bir oh çekti.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) genel tebliğine göre, bu madde hükmünden, bu çerçevede yer bulan taşıtlarını kayıt ve tescil ettirmemiş olan mükelleflerden, 31 Aralık 2018 yılına kadar, isimlerine kayıt ve tescil ettiren mükellefler yararlanabilecek.