30 Ağustos Zafer Bayramı ve Zafer Haftası'nın 95'inci yıl dönümü için hazırlanan anma törenleri nedeniyle İstanbul'da trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belli oldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafında yapılan bilgilendirmede, 27 Ağustos ile 30 Ağustos tarihleri arasında şehirde düzenlenecek törenler doğrultusunda trafiğe kapatılacak yollar belirlendi.

Bildiriye bakılırsa, 07.00 ile 14.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak yollar şu şekilde:

Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Caddesi) gidiş ve gelişler, D-100 istikametinden Vatan Caddesi girişi, Edirnekapı'dan Vatan Caddesi girişi, 10. Yıl Caddesi'nden Vatan Caddesi girişi, Oğuzhan Caddesi'nden Vatan Caddesi girişi, Sofular Caddesi'nden Vatan Caddesi girişi, Halıcılar Caddesi'nden Vatan Caddesi girişi, Akdeniz Caddesi'nden Vatan Caddesi'ne giriş ve Akşemsettin Caddesi'nden Vatan Caddesi'ne giriş.

Sürücüler, alternatif yol olarak Millet Caddesi ve Fevzipaşa Caddesi'ni kullanacak.

BAYRAM BOYUNCA TRAFİK DENETİMİ ÜST SEVİYEDE

Mübarek Kurban Bayramı boyunca, toplam 52 bin 936 personel trafiğin güvenliğinden sorumlu olacak... İçişleri Bakanlığından yapılan flaş açıklamaya göre, Kurban Bayramı'nda vatandaşların huzur ve güven içinde yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla trafik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı. Bayram süresi boyunca, polis ve jandarma trafik ekiplerinden toplam 52 bin 936 personel güvenlik amacıyla görev yapacaklar.