Esenyurt'ta bulunan bir AVM'de yapılan bomba ihbarı nedeniyle polis geniş güvenlik önlemi aldı. AVM'ye giriş çıkışlar kapatıldı.

İstanbul Esenyurt'ta mevkiinde bulunan AVM'ye yapılan bomba ihbarı sebebi ile polis geniş güvenlik önlemi aldı. Emniyet ekipleri AVM'ye giriş çıkışlar kapatarak vatandaşları uyardı.
Esenyurt'ta mevkinde bulunan bir AVM'de bomba olduğuna ilişkin bir ihbar alan polis mensuplarımız AVM'yi boşaltarak çevrede güvenlik tedbiri aldı.
AVM'de alışverişte bulunan vatandaşlarda panik havası olmaması adına yangın tatbikatı yapıldığı şeklinde açıklama yapıldı. Polisin olayla ilgili incelemeleri devam ediyor.

VATANDAŞA YANGIN TATBİKATI DENDİ

Elde edilen bilgiler doğrultusunda, polis ekipleri Esenyurt' ta bir AVM'de bomba olduğuna ilişkin bir ihbar aldı. İhbar üzerine teyakkuza geçen emniyet güçleri AVM’ de bulunan vatandaşları dışarıya çıkarmak sureti ile çevrede güvenlik tedbirleri aldı. Daha sonra vatandaşlarda panik havası oluşmasın diye yangın tatbikatının yapıldığı ve bu yüzden AVM' den çıkarıldığı söylendi. Dışarıya çıkan vatandaşların bir süre ne olduğunu anlamaya çalıştığı ve korktuğu gözlendi.

AVM' den çıkan bir vatandaş, "Yangın tatbikatı. Bize böyle söylendi. İçeriye kimseyi almıyorlar şuan" diye ifade etti. Panik olduğunu söyleyen bir vatandaş ise "AVM' yi boşaltmamız gerektiğini söylediler. Panik olduk içeride" diye belirtti. Polis mensuplarının olayla alakalı araştırmaları devam ediyor.