Çevredeki vatandaşlar yanan araçları görünce durumu önce itfaiye ekiplerine sonra da polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan araçları söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ekipleri de olay yerinde önlem alırken çevredeki vatandaşların bilgisine başvurdu. Bu sırada bir mahalle sakini, "Bir patlama sesi duydum. Cama çıktım, araçların yandığını gördüm. Sokak üzerinde bir araç vardı. Daha sonra aracın aradan kaçtığını gördüm. 3 kişi olduklarını gördüm. Toplam sekiz araç yandı. Böyle bir durum mahallemizde daha önce yaşanmamıştı. Yaralanan yok. Allahtan itfaiye zamanında geldi" dedi.

ARAÇLARI ATEŞE VERENLER CEP TELEFONU KAMERASINDA

Olayın meydana geldiği sokakta oturan bir mahalle sakini gece hava almak için balkona çıktığı sırada yüzleri maskeli kişilerin park halindeki araçları ateşe verdiğini görünce hemen cep telefonu ile bu anları kaydetti. Vatandaşın çektiği görüntülerde park halindeki araçların başına gelen 2 kişi araçları ateşe verdiği görülüyor. Daha sonra ki görüntülerde ise araçların alev alev yandığı görülüyor. İtfaiye ekipleri yanan araçları söndürürken, polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

ARAÇ KUNDAKLAMAYA GİTTİĞİ BELİRTİLEN 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

KÜÇÜKÇEKMECE'de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait zabıta aracını kundakladığı belirtilen ve Bağcılar'da araç kundaklamaya gittiği iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre, Bağcılar, Kirazlı Mahallesi'nde polis ekipleri 5 kişiden şüphelendi. Şüphelilerin ellerinde bulunan poşetleri kontrol eden polis, 15 litre benzin, 17 boş cam şişe, 16 hava-i fişek, 1 koli bandı, 1 huni ve çok sayıda plastik eldiven buldu. Bunun üzerine 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden Kasım C. (18) Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne, Zeynel D. (16), Sadık A. (17), Fedai D. (13) ve Murat D. (17) Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Öte yandan polis ekipleri, Küçükçekmece İkitelli Mahallesi'nde İBB'ye ait zabıta aracının kundaklanması üzerine harekete geçti. Çevrede yapılan çalışma sonucu polis ekipleri, kaçmaya çalışan Halit B.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli, Vatan Caddesi'ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.
 
OKMEYDANI'NDA 5 ARAÇ KUNDAKLANDI

OKMEYDANI'nda park halindeki 5 araç kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı. Yanan araçlarda büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Olay, saat 01.15 sıralarında Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, Spor Sokak'ta meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, park halindeki 5 otomobilin üzerine molotof kokteyli atarak kundakladı. Balkona hava almaya çıkan bir kişi, araçlardan yükselen dumanları fark edip durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine ulaşan itfaiye, yanan otomobillere köpüklü su sıkarak müdahale etti. Zırhlı araçlarla gelen polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi alıp, şüphelilerin yakalanması için vatandaşların bilgisine başvurdu.Haberi alan birçok mahalle sakini ise soluğu sokakta aldı. Kundaklanan 5 araçta büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Polis, kayıplara karışan şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.