İstanbul'da hava ve deniz polisinin desteğiyle "Kurt Kapanı-6" operasyonu kapsamında, vapur iskeleleri, umuma açık mekanlar, yurttaşların fazla olduğu yerlerde ve otoyolların da var olduğu birçok sayılı belirli noktada arama tarama gerçekleştiriliyor.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI BİN POLİS KATILIYOR

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün tarafından gerçekleştirilen operasyona, emniyet birimlerine bağlı tüm şubelerden ve Anadolu yakasındaki ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı bin polis katılıyor.

HALKIN YOĞUN OLDUĞU BÖLGELER SEÇİLDİ

İstanbul emniyetine bağlı Deniz Şube Müdürlüğüne ait polis botları, Havacılık Şube Müdürlüğüne ait polis helikopteri ve dedektör köpeklerin de yer bulduğu baskın kapsamında, Sabiha Gökçen havalimanı, vapur iskeleleri, halkın fazla yer aldığı tüm ilçelerdeki caddeler ve meydanlar, suç oranının yüksek olduğu belirtilen yerler, halka açık mekanların da içinde bulunduğu kritik noktalarda uygulama gerçekleşiyor.

SAAT 16.00'DA SONA ERECEK

baskında, şüpheli belirlenen şahısların Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasının gerçekleştirildiği, umuma açık mekanlar ve iş yerleri ile araçların da arandığı belirtildi.

"Kurt Kapanı-6" operasyonu kapsamında, saat 14.00'da başlayan denetim ve uygulamalar, saat 16.00'da sona erecek.