İstanbul Yeşilköy'deki Havacılık Müzesinin önünden geçen karayolunda bir aracın yanması Atatürk Havalimanı'ndan da görüntülendi. Yangının ve ardından çıkan dumanın uçuş trafiğini etkilemediği söylendi.

Habertürk'ün yapmış olduğu habere göre, saat 11.00'de Yeşilyurt Havuzlu Kavşak bölgesinden Yeşilköy istikametine giden bir araç Askeri Müzenin önünden geçerken yanmaya başladı. Yangın sebebiyle ortaya çıkan duman yolcular tarafından Atatürk Havalimanı apronundan da görüntülendi. Devlet Hava Meydanları İşletmesine bağlı itfaiyenin gözlem aracı olay yerine içerden yaklaşarak tespit yaptı.

Ancak yangının uçaklar için bir tehlike yaratmadığı söylendi. Bu arada İstanbul Belediyesi'ne ait itfaiye araçları da yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü.Yangın sebebiyle çıkan dumanın uçuş trafiğini etkilemediği aktarıldı.

Özellikle İstanbul'da son zamanlarda yangın olayları olayları artmakta. Bunlara bir örnekte;

Olay, saat 20.30 esnasında İstanbul Çekmeköy Merkez mahallesi Eren sokak üstünde yer alan 3 katlı binanın zemin katında olan Kafe'de meydana geldi. Elektrik tesisatından çıktığı söylenen yangın kısa sürede artarak çoğaldı.

İhbar üstüne olay yerine İtfaiye ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü. Ardından yangın yerinde gerçekleştirilen araştırmada bedensel engelli Salih Aytekin(27)'nin yanarak öldüğü tespit edildi. Polis olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Kaynak: Yenişafak