İstanbul Yeni Havalimanı'nın Açılışına Ünlüler De Katıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını gerçekleştireceği İstanbul Yeni Havalimanı açılış törenine sanat, siyaset, spor ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını gerçekleştireceği İstanbul Yeni Havalimanı açılış törenine sanat, siyaset, spor ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. Ünlü şarkıcı Yavuz Bingöl, açılış öncesi yaptığı açıklamada, "Dünyanın en büyük havalimanı, hayırlı uğurlu olsun. Biz de heyecanlıyız, sahnede çok güzel bir orkestra var" dedi.

ÜNLÜLER İSTANBUL YENİ HAVALİMANININ AÇILIŞINA AKIN ETTİ

İlk fazı tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılış töreni son hazırlıklar tamamlandı. Dakikalar önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçakla iniş gerçekleştirdiği havalimanına ünlüler de adeta akın etti. Sanat, siyaset, spor ve iş dünyasının önde gelen isimleri tarihi açılışı yerinde izlemek üzere terminal binasındaki tören alanı geldi. Aralarında ses sanatçısı Orhan Gencebay, türkücü Yavuz Bingöl, ses sanatçısı Muazzez Ersoy, eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski manken Demet Şener, İşadamı Ali Ağaoğlu, oyuncu Oktay Kaynarca, oyuncu Şafak Sezer, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçi Taha Akgül, dünyaca ünlü Türk asıllı Kick Boks sporcusu Gökhan Saki gibi çok sayıda ünlü isim katıldı.

DÜNYADA ÇOK YERİ GEZDİM BÖYLE BİR HAVALİMANI GÖRMEDİM"

Dünyaca ünlü Türk asıllı Kick Boks sporcusu Gökhan Saki, "Böyle büyük bir günde burada olmak beni çok mutlu ediyor. Dünyada çok yeri gezdim böyle bir havalimanı görmedim. Türkiyemize hayırlı olsun. Gururlanıyorum" dedi.

"DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI, HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

Ünlü sanatçı Yavuz Bingöl ise, "Dünyanın en büyük havalimanı, hayırlı uğurlu olsun. Biz de heyecanlıyız, sahnede çok güzel bir orkestra var" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE BUNU DA GERÇEKLEŞTİRDİ"

Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, "Yeni Havalimanına girdiğim zaman Bakanlar Kurulunda havalimanı projesini tartıştığımız gün geldi. Sadece bunun alanının belirlemek, hafriyatının bile Türkiye'ye nelere maal olacağını düşünmek gözümüzü korkutan bir projeydi. Ama hamdolsun Türkiye bunu da gerçekleştirdi" ifadelerine yer verdi.

"TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK EDİYORUZ"

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçi Taha Akgül de "Tarihi bir güne tanıklık ediyoruz. Dünyanın en büyük havalimanı, biz de sürekli maçlarımıza buradan gideceğiz. Bugün tarihi güne tanıklık etmeye geldik. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun" değerlendirmesinde bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR