Kaza, saat 10:00 sularında Bağcılar Tem otoyolu güzergahında meydana geldi. Gelen bilgilere göre, Tem otoyolu Mahmutbey çıkışında dönüş yapmaya çalışan 34 THB 87 plakalı ticari taksi, Ayhan Bulut (29) kontrolündeki 06 GUF 39 plakalı motosiklete çarptı.

Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kaza yerine gelen sağlık ekipleri Ayhan Bulut’un hayatını kaybettiğini söyledi. Motosikletin arkasında oturan Emrullah Ünal'ın (28) ise ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Ünal, yapılan ilk müdahalenin ardından Bağcılar'da bir özel hastaneye götürüldü. Ticari taksinin şoförü kaza sonrasında kaçtı.

Olay anını görev vatandaşlardan Tutku Çatak, ‘Tam karşı taraftan bu tarafa motorla yan yana geliyorduk ticari takside burada duruyordu. Sonra birden yola daldı. Motor sağa sola kaçamadı bile. Taksi sürücüsü buralardaydı. Gitmemesini söyledik ama kaçmış. Taksici hatalı. Arkadan gelen arabaları kontrol etmeden bir anda döndü ve kazaya sebep oldu. Motosiklette iki kişi vardı. Bir arkadaş vefat etmiş. Diğerini de hastaneye götürmüşler. Taksiye o vurmasa ben vuracaktım’ ifadelerini kullandı.

Kaza yerine gelen Ayhan Bulut'un yakınları sinir krizi geçirdi. Kazadan dolayı trafiğe kapanan yolda trafik akışı yavaşladı.
Polis kazayla ilgili çalışma başlattı.