FETÖ Yapılanması'nın  şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları tespit edilen eski emniyet mensubu 59 kişiye yönelik, İstanbul merkezli 14 ilde operasyon gerçekleştirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, daha önce Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten çıkarılan 59 emniyet mensubuna yönelik gözaltı ve arama kararı alındı.

Bunun üzerine Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul merkezli 14 ilde, 64 adrese eş zamanlı operasyonlar devam ediyor.

FETÖ'cü hainlere karşı yapılan operasyonların ardı arkası kesilmiyor. Bu operasyonlar kapsamında en son;

Mersin'de gerçekleşen FETÖ Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunda 23 kişi gözaltına alındı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerçekleştirilen FETÖ/PDY soruşturması doğrultusunda, Emniyet Müdürlüğü ekipleri örgüte ait dernek ile vakıflara üyelikleri olan ve ByLock kullandıkları tespit edilen 32 şüphelinin yakalanması için operasyon başlattı.

Belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda aralarında meslekten ihraç edilen öğretmenler ile avukat ve güvenlik görevlilerinin de olduğu 23 kişi gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar A.D, A.Y, A.D, B.Ç, B.B, E.K.F, H.D, H.D, K.Ö, K.D, K.D, M.D, M.H.C, M.C, N.K, R.Ç, S.Y, Z.Ç, C.M, E.F, İ.Ç, N.A. ve R.Y. sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Firari 9 kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: AA