İstanbul Kasırga Fırtına Son durum Nedir? Meteoroloji Son dakika Hava Durumu

1 Ekim Pazartesi İstanbul kasırga son durum nedir? Meteoroloji son dakika hava durumu açıklamaları göre: fırtına Ege Kıyılarını etkilemeden kuzeye yönelecek. Detaylar haberimizde…

İstanbul Kasırga Fırtına Son durum Nedir? Meteoroloji Son dakika Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son dakika bilgilere göre tropik fırtınanın Ege kıyılarını etkilemeden Ege Denizinde kuzeye yöneleceği açıklandı. Marmara’nın batısı ve kıyı Ege’de beklenen yağışın ilk açıklanan tahminlere göre daha alçak seviyelerde yaşanacak.  İstanbul Valiliği’nden beklenen fırtınaya karşı sabah saatlerinde uyarı yapılmıştı. Açıklamaya  göre İstanbul’un da içinde bulunduğu Marmara bölgesinde 1 Eylül Pazartesi günü  rüzgarın sabah saatlerinde 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km\sa) fırtına, zaman zaman 9 kuvvetinde (90 km\sa) kuvvetli fırtına beşmesi beklendiği açıklanmıştır.  Açıklamaya göre pazartesi öğle saatlerinden sonra fırtınanın etkisini kaybetmesi beklenen şiddetli fırtınanın neden olabileceği çatı uçması, deniz kabarması, direk ve ağaçların devrilmesi ile kara, deniz ve hava yolu ulaşımında ki aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması açıklandı.  

 Valilikten yapılan açıklamaya göre vatandaşların ihtiyaç halinde ve acil durumda; 110 İtfaiye, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 112 Acil Yardım, 159 Karayolları Genel Müdürlüğü telefon numaraları işle İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (AFAD) 0212 455 70 00,  İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) 0212 444 25 66  numaraları arayarak yardım talep edebilecekleri belirtildi.

 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR