Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için akşam saatlerinde şiddetli yağış beklediğini kamuoyuna duyurdu.Vatandaşların su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yaşanacağından kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması için uyardı.

BİRÇOK BELEDİYE SOKAK İFTARLARINI BİR BİR İPTAL EDİYOR

İstanbul'da bu akşam şiddetli yağış beklentisi nedeniyle belediyeler tarafından organize edilen sokak iftarı programları bir bir iptal ediliyor. Ümraniye Belediyesi 10 bin kişiyle yapacağı mahalle iftarının hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.Sokak iftarlarını iptal eden belediyelere iptal edilen iftarların telafisinin yapılacağını bölgelerinde ikamet eden vatandaşlara duyurdu.

METEOROLOJİ TRAKYA VE MARMARA BÖLGESİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARSINDA BULUNDU

Meteorolojiden Trakya ve Marmara Bölgesi için gök gürültülü ve şiddetli yağış uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bugün akşam vakitlerinden itibaren Marmara'nın doğusunda etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü yağışların, yarın (cuma) öğle vakitlerine kadar, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yaşanacağından kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.