İstanbul İçin Bir Uyarı da AKOM'dan Geldi!

Meteoroloji'nin İstanbul için fırtına uyarısı yapmasının ardından bir uyarı da AKOM'dan geldi. Yapılan açıklamada vatandaşlar meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul için gerçekleştirdiği, fırtına ve yağış ikazının sonrasında AKOM'dan son dakika uyarıları yapıldı. AKOM'dan yayınlnan açıklamada, Meteoroloji'nin ikazı anımsatılarak, sıcaklıkların da cuma günü gece ve sabah saatlerinde sıfırın altına düşmesinin tahmin edildiği bildirildi. Açıklamada, 'Önlemler alındı' denildi.

AKOM'dan yapılan açıklamada şöyle söylendi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden elde edilen bilgiler ışığında Kuzey ilçelerimizde fırtına ile beraber yer yer kuvvetli (20-35kg/m2) biçimde etkili olan yağışların, öğle saatlerine doğru il çapına yayılarak akşam saatlerine dek etkili olacağı düşünülüyor. Soğuk havanın etkisi ile hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (3 ila 5 derece) düşeceği, yeni hafta başına dek sıcaklıkların 11-13°C aralığında mevsim normalleri altında devam edeceği düşünülüyor. İstanbul'da, bugün ve Cuma günü hava sıcaklıklarının özellikle gece ve sabah erken saatlerinde sıfırın altına düşmesi bekleniyor. Buzlanma, don olayı olabileceğinden trafikte meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunmalı. Yapılan meteorolojik uyarı ışığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini aldı"

METEOROLOJİ'DEN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji'den yayınlanan fırtına uyarısında "Marmara Denizinde rüzgarın yarın (22.11.2018 Perşembe) öğle saatlerinden sonra doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına biçiminde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın aynı gün (22.11.2018 Perşembe) akşam saatlerinden sonra etkisini yitirmesi bekleniyor." denilmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR