İstanbul Havalimanı 2 Rekor Birden Kırdı

Açıldığı günden bu yana hızla büyüyen İstanbul Havalimanı'ndan 6 Nisan - 1 Temmuz tarihleri arasında toplam 100 bin uçuş yapıldı. Sefer sayısıyla rekor kıran İstanbul Havaalanı, 3 ayda taşıdığı yaklaşık 16 milyon yolcuyla da başka bir rekorun sahibi oldu.

İstanbul Havalimanı 2 Rekor Birden Kırdı

Türkiye'nin en büyük projelerinden birisi olan İstanbul Havalimanı hem uçuş hem de yolcu rekoru kırdı. 6 Nisan'dan bugüne dek iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere toplam 100 bin uçuşta 15 milyon 988 bin 748 yolcu İstanbul Havalimanı'nı tercih etti.

HAZİRANDA 6 MİLYONA YAKIN YOLCU TAŞIDI

Türkiye'nin havacılıkta global ölçekteki en büyük projelerinden olan ve yalnızca İstanbul veya ülkemizde değil, bölgemiz ve dünya nezdinde de bir çekim noktası olma misyonunu taşıyan İstanbul Havalimanı, yolcu sayılarındaki artışla da göz dolduruyor. 01-30 Haziran tarihleri arasında toplam 5 milyon 983 bin 488 yolcu İstanbul Havalimanı'nı kullanırken, bu rakam geçtiğimiz senenin aynı döneminde Atatürk Havalimanı'nı kullanan yolcu sayısından yüzde 7,4 oranında daha fazla.

İstanbul Havalimanı'nın tam kapasite hizmet vermeye başladığı 6 Nisan'dan bugüne dek iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere toplam 15 milyon 988 bin 748 yolcu kullanırken, bu yolcuların dağılımına bakıldığı zaman uluslararası uçuşlarda 11 milyon 946 bin 740 yolcu, iç hatlarda ise 4 milyon 42 bin 8 yolcunun havalimanından uçtuğu görülüyor.

TAMAMLANDIĞINDA 200 MİLYON YOLCU HİZMET GÖRECEK

Senelik 90 milyon yolcu kapasitesi ile yolcularını misafir eden dünyanın yeni havacılık merkezi İstanbul Havalimanı, bütün fazları sona erdiğinde senede 200 milyon yolcuya hizmet verecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR