İstanbul Emniyet Müdürlüğü T.E.M Şube Müdürlüğü mensupları, edindiği bilgiler üzerine İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi' nde bulunan eve operasyonda bulundu.

Özel Harekat polisinin de  desteklediği operasyona, Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü mensupları da katıldı. Emniyet, caddenin gidiş ve geliş istikametlerini güvenlik şeridi çevreliyerek caddeyi trafiğe kapattı.

İKİ ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI! MÜHİMMATLAR ELE GEÇİRİLDİ

Daha sonra mevzu bahsi geçen adrese baskında bulunan polis ekipleri, biri kadın iki şahsı gözaltına aldı. Binada yapılan aramalarda ise silah ve mühimmat ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine, oradan da  İstanbul Emniyet Müdürlüğü' ne götürüldü.

Öte yandan, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun idaresinde gerçekleştirilen FETÖ soruşturması çerçevesinde Ege Bölgesi'nde 'altın şehir' ismi altında yeni bir teşkilatlanma ortaya çıkartıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın emriyle Terörle Mücadele Şubesi birimleri, geçtiğimiz 25 Temmuz'da İzmir merkezli İstanbul, Muğla ve Aydın'da gerçekleştirdiği operasyonda 131 kişiyi gözaltına aldı.Örgütün sözde Ege Bölge İmamı N.K. de Bornova'da saklandığı evden firar etmek isterken gözaltına alındı. Örgütün kimi üyeleri, Bornova'da toplantı halinde bulundukları esnada yakalandı. Bu çalışmalarla, FETÖ'nün İzmir'de 'altın şehir' adı altında sözde eyalet teşkilatlanmasına gittiği ve şubat ayından bu yana etkinlikte bulundukları belirlendi.Şüphelilerin, örgütü ayakta tutmaya karşı çalışmalar yaptığı, cezaevindeki örgüt üyelerine yardım adı altında para topladıkları, tutuklu FETÖ militanlarıyla irtibat sağladıkları ve ramazan ayında etkinliklerini yoğunlaştırdıkları öne sürüldü.