İstanbul Adalet Sarayı Önünde Avukatlardan Eylem!

Avukatlık yasası ve baroların yapısıyla ilgili yapılması beklenen değişikliği protesto etmek için İstanbul Barosu tarafından Çağalayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde 'Savunma Mitingi' gerçekleştiriyor.

İstanbul Adalet Sarayı Önünde Avukatlardan Eylem!

İstanbul Adalet Sarayı Önünde Avukatlardan Eylem!

Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM'ye sunuldu. Değişikliğe karşı çıkan avukat ile baro başkanlarının, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde 'Savunma Mitingi' yapıyor.

Saat 12.30'da başlaması düzenlenen miting, bir takım avukatların emniyet güçlerinin bariyerinden içeri alınmaması nedeniyle gecikerek başladı. Mitingde açıklama yapan İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, "Bu işin seçimi yok, bu işin genel kurulu yok. Bu ülkenin avukatları olarak meclise verilen teklifin evrensel hukuk kurallarına uygun olmadığını söyleyerek geldik. Buradan Ankara'ya gönderilen mesajlar aslında biziz. Bir haykırış, bir kararlılık, bir direnç, bilinç götüreceğiz Ankara'ya. Yapmayın, bölmeyin bizi dedik. Tıpkı burada olduğu gibi bütün görüşler birleşerek söyledik bunu. 80 baro bir araya gelerek söyledik. İki kez deklarasyon yayınladık. İmza attık çekin bu teklifi dedik" diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR