İstanbul Emniyet Müdürü olan Mustafa Çalışkan' ın yönettiği şehir genelinde akşam vakitlerinde başlatılan asayiş denetimi, narkotik, mali suçlar, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlar ile mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik gibi bir çok emniyet birimlerinin desteği ile 20 farklı birimden oluşan 5 bin polisin katılımı ile gerçekleşti. Trafik denetimlerinin de yapıldığı denetime, deniz polisi denizden ve polis helikopteri ise havadan destek verdi.

ŞÜPHELİLERİN GBT'Sİ SORGULANIP ÜZERLERİ ARANDI

Şüpheli şahıslara dönük Genel Bilgi Toplama (GBT) denetimi yapılan uygulamada üzerleri aranan kişiler, bıçak, silah ve uçucu madde taşıyanlar tek tek tespit edildi.

DENETLEMEDEN AYRINTILAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü' ne bağlı 5 bin polisin katılımı ile gerçeklşen uygulamada, 15 bin 898 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) denetimi gerçekleşti. Emniyet mensupları, 7 ateşli silah ile bir kurusıkı tabanca, iki av tüfeği ve 335 gram uçucu maddeyi bu uygulama sayesinde ele geçirdi. Yapılan uygulamada 395 iş yeri de denetime tabi tutuldu. 27 iş yeri sorumlusu için başlatılırken, sürücülere toplam 204 bin 92 lira para cezası kesildi.