AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti MYK toplantısı sonrası basının sorularını cevapladı.

NELER OLMUŞTU?

Katil İsrail askeri yine bir vahşete imza attı. Mescid-i Aksa' da müslümanları öldürmekten bir an olsun bile tereddüt duymayan katil İsrail Askerleri kana ve vahşete doymuyor. Bu defa ise Kudüs' ün doğusundaki Silvan beldesinde çıkan  çatışmalarda bir Filistinlinin, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu ağır yaralandığı ifade edildi. Filistin Kızılayı tarafından yapılmış olan yazılı beyanda, bir gencin Silvan' da çıkan çatışmalarda ağır yaralandığı belirtildi.

PLASTİK MERMİ VE GÖZ YAŞARTICI GAZ BOMBASI KULLANDILAR

Kudüs' teki El- İseviyye, Surbahir, Ebu Dis lokasyonları ile Şufat Kampı' nda da İsrail askerleri ile Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı. Görgü tanıklarından edinilen bilgiler doğrultusunda, İsrail askerleri Filistinlilere gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz bombası kullanarak müdahale etti.

Öte yandan, "Vadi Hulva" Bilgi Merkezi' nden gelen beyanda, bir grup İsrail askerinin Kudüs' teki El- Makasıd Hastanesi' ni bastığını duyuruldu ancak şu ana kadar hastanede tedavi gören yaralıların gözaltına alındığına dair bir bilginin kendilerine ulaşmadığı ifade edildi.