İsrail ordu sözcülüğünden gelen bilgiye göre, Skylark marka hava aracı geçtiğimiz gece Gazze Şeridi'nin güneyinde düştü. İHA'nın düşüş sebebi henüz belli olmadığını açıklayan İsrail ordu yöneticileri, konunun soruşturulduğunu kaydetti.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA DA DUYURULMUŞTU

İsrail ordusu geçtiğimiz günlerde de kendilerine ait bir hava aracının işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim şehiri civarlarında düştüğünü duyurmuştu.

İsrail ordusunun kullandığı Skylark marka küçük İHA'lar bu ülkede üretiliyor.Yaklaşık iki milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi, 2006'dan bu yana İsrail'in kara, hava ve deniz ablukası altında bulunuyordu.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE İSRAİL GAZZE'Yİ YİNE VURMUŞTU

İsrail ordusunun, Gazze' de bazı noktalara roket ve top ateşi ile saldırı eyleminde bulunduğu bildirildi.

İsrail ordu sözcüsü Ovijaa Odraei' nin Gazze' den İsrail' e roket fırlatıldığı iddiasında bulunan açıklamasının ardından İsrail uçakları, Hamas' ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları' nın Gazze' nin batısı ile Refah' ın kuzeyindeki iki hedefinin yanı sıra Gazze' nin merkezinde boş bir araziyi vurmuştu..

İSRAİLLİ SÖZCÜDEN AÇIKLAMA! SORUMLUSU HAMAS'TIR

Sözcü Ovijaa Odraei, Gazze' nin Hamas' ın hakimiyetinde olması sebebi ile İsrail'e yapılan her türlü saldırı eylemi girişiminden sorumlu olduğunu belirttilmişti.

Gazze'deki İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun, Gazze'de bazı noktalara roket ve top ateşiyle saldırılarında sadece hasar oluştuğu duyurulmuştu.