İsrail'e Ait askeri Helikopter Düştü

İsrail Hava Kuvvetlerine ait bir helikopterin, Necef Çölü’ndeki Ramon Hava Üssü'nde eğitim uçuşu yaptığı sırada düştüğü bildirildi.

İsrail Hava Kuvvetlerine ait bir helikopterin, Necef Çölü’ndeki Ramon Hava Üssü'nde eğitim uçuşu yaptığı esnada düştüğü duyuruldu.

İsrail’in Haaretz gazetesinde yer bulan habere göre, Necef Çölü’ndeki Ramon Hava Üssü'nde eğitim uçuşu esnasında düşmüş olan helikopterin binbaşı rütbesindeki pilotu yaşamını kaybetti, yanındaki bir teğmen ise ağır şekilde yaralandı.

Helikopterin düşmesinden sonra hava üssündeki tüm askeri uçuşlar durduruldu ve olayla ilgili soruşturma açıldı.

Öte yandan İsrail Filistin'de zülme devam ediyor. 

3'Ü ÇOCUK 13 FİLİSTİNLİYE GÖZALTI

Yapılan duyuruda, gece gerçekleşen operasyonlarda "terör faaliyetlerine karıştıkları" iddiasıyla 10 Filistinlinin gözaltına alındığı açıklandı.

İsrail polisinden yapılan açıklamada da Beytüllahim şehrinde Ayide Mülteci Kampı'na gerçekleşen operasyon çerçevesinde 18 yaş altı 3 çocuğun "İsrail güçlerine taş attıkları nedeniyle" gözaltına alındığı kaydedildi.

İSRAİL'İN FİLİSTİN'DEKİ ZÜLMÜ DEVAM EDİYOR

İsrail'in temmuz ayı süresince Filistinlilere karşı yaptığı ihlallerinde Filistin genelinde 5'i çocuk 20 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) ait İsrail'in yasa dışı uygulamalarını inceleyen Abdullah el-Hurani Belgeleme ve Araştırma Merkezinin hazırladığı rapora göre, geçen aydan bu güne Mescid-i Aksa'ya karşı yapılan ihlaller sonucunda yaşanan vakalarda Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de 5'i çocuk, 20 Filistinli yaşamını yitirdi.

Batı Şeria'da 11, Kudüs'te 5, Aksa'da 3 kişinin öldüğü aktarılan raporda, İsrail'in Gazze'deki çiftçiler ve çobanları hedef alan saldırılarında da 1 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Temmuz ayında oluşan olaylarda bunun dışında içlerinde çocukların da yer aldığı bin 400 kişinin yaralandığı, onlarcası çocuk 600'den fazla Filistinlinin de gözaltına alındığı dile getirildi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri