İsrail Dışişeri Bakanlığı, Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri üzerine Twitter hesabı üzerinden 'Osmanlı dönemi sona erdi' demişti. Söz konusu tweetler bu gece silindiği görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistin halkına gerçekleştirdiği zulüme sert tepki göstermiş, "İsrail'in uyguladığı Mescid-i Aksa'yı Müslümanların elinden alma kalkışmasıdır" ifadelerine yer verilmişti.

Bunun üzerine İsrail Dışişleri Bakanlığı resmi sosyal medya hesabı üstünden "Osmanlı İmparatorluğu'nun günleri çoktan bitti. Yahudi halkının başkenti Kudüs'tür ve öyle de kalacak" açıklamalarında bulunmuştu.

TÜRK DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI YANIT VERDİ

Dün öğlen vakitlerinde Türk Dışişleri bakanlığından gerçekleştirilen açıklamada İsrail'in cümlelerine yönelik "Osmanlı zamanında Filistin'de çeşitli dinlere ve mezheplere mensup kişiler bunca yıl barış içinde beraber yaşamış ve ibadetlerini özgürce gerçekleştirmişti. Bu bağlamda, Osmanlı döneminde gösterilen benzersiz hoşgörüyü en iyi Musevilerin bilmesi ve takdir etmesi beklenir. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti'nde Musevilerin inanç ve ibadet özgürlükleri devletimizin güvencesi altındadır" açıklamasında bulundu.

İSRAİL TWEETLERİ SİLDİ

Bugün gece vakitlerinde İsrail'in Türkiye'ye yönelik kullandığı skandal ifadelerin Twitter hesabından kaldırıldığı görüldü.