İsrail gazetesi, Türkiye' nin işgal altındaki Doğu Kudüs' te sürdürdüğü faaliyetlerden rahatsızlık duydu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu' ya yakınlığı ile bilinen Israel HaYom gazetesi, Türkiye' nin Doğu Kudüs' teki Filistinlilere destek verdiğini ve şehrin Müslüman kimliğini kuvvetlendirmeye çalıştığını ifade eden bir haber yayımladı. İsrailli Gazete, Türkiye' nin Filistin' deki kurumları aracılığı ile Doğu Kudüs' ün Müslüman kimliğini kuvvetlendirdiğini manşetten verdi.

İSRAİL'İN DÜŞMANLARI İFADESİ

Türkiye' nin işgal altındaki Doğu Kudüs' te Şeyh Raid Salah önderliğindeki Filistin 1948 İslami Hareket ile Kudüs eski Müftüsü Şeyh İkrime Sabri' ye yakın olduğunu belirten gazete, "Türkiye' nin müttefikleri İsrail’ in düşmanları" ifadeleri ile yazdı.

TÜRKLER KUDÜS' Ü ELE GEÇİRİYOR ZİHNİYETİNDELER

Geçtiğimiz haftalarda Kudüs' ün Yahudi Belediye Başkanı olan Nir Barakat'ın iki danışmanı tarafından hazırlanan bir raporda da "Türkler Kudüs'ü ele geçiriyor" başlığıyla yer vermişti. Gazetenin haberine göre "Erdoğan ve İsrail arasında kalan Doğu Kudüslü Araplar" başlığını taşıyan raporda, Türkiye'nin Kudüs' te yürüttüğü faaliyetlerden duyulan rahatsızlık dile getirildi.
Gazetenin, "Nefes kesici" ve "şok edici" olarak tanımladığı raporda, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan' ın Kudüs' teki Filistinliler içinde artan popülaritesinden şikayet etti.