İsrailli basını, mitingde çalan 'Vur vur, siyonizme vur' şarkısının sözlerine dikkati çekerek, 'İstanbul'da milyonlarca kişi bu cümleleri haykırdı' ifadelerine yer verdi.

İstanbul Yenikapı Meydanı'nda Saadet Partisi tarafından onlarca STK'nın destek verdiği Büyük Kudüs Mitingi gerçekleşti. "İsrail güçten anlar" sloganıyla gerçekleşen gösteriye milyonlarca insan akın etti. Yenikapı Meydanı'ndan renkli ve coşkulu kareler yansıdı.

İSRAİL GAZETESİNİ KORKUTAN MANZARA

Yenikapı'daki miting, dünya basınında geniş yer aldı. Özellikle İsrail medyası, mitingi manşetlerine taşıdı. İsrail gazetesi Times Of İsrael, "Binlerce kişi İsrail karşıtı gösteride 'Siyonizme vur' diye şarkı söyledi" başlığı ile duyurduğu haberinde şu ifadelere yer verdi:

"Kudüs için bir araya gelen eylemciler Türk ve Filistin bayraklarını dalgalandırdı. 'Muhafazakar' bir partinin öncülüğünde bir araya gelen eylemciler, Filistinlilerle dayanışma içinde olduğunu açıklandı."

Haberde, mitingde çalan "Vur, vur, vur, vur, Siyonizm'e vur" şarkısına dikkat çekildi.

İsrail gazetesi Yediot Ahronot'ta yer alan haberde ise, miting "Mescid-i Aksa'daki önlemlere karşı binlerce kişilik gösteri" başlığıyla servis edildi. Gazete, gösteride "Mescid-i Aksa onurumuzdur" sloganlarına dikkati çekti.