İsmail Metin Temel Paşa'nın Peşmerge Kıyafetli Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

"Apolet" tartışması ile gündeme gelen Orgeneral İsmail Metin Temel'in 1994 yılında iken bir özel görevde peşmerge kıyafetli fotoğrafları ortaya çıktı.

İsmail Metin Temel Paşa'nın Peşmerge Kıyafetli Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

24 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'li rakibi Muharrem İnce'yi eleştirdiği açıklamasını alkışlayan ve İnce'nin "Onun apoletlerini sökeceğim" diye tepki koyduğu 'Afrin komutanı' Orgeneral İsmail Metin Temel'in, peşmerge kıyafetli fotoğrafları meydana çıktı.

ORGENERALLİĞE TERFİ ETTİ

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları'nı idare eden İsmail Metin Temel, son Yüksek Askeri Şura toplantısında 'orgeneralliğe' terfi eden ve teğmenlikten başlayarak bir defa dışında devamlı terör olaylarının olduğu bölgelerde vazife yapan Orgeneral Temel'in peşmerge kıyafetli fotoğrafları gün yüzüne çıktı.

SOSYAL MEDYADA PAYALAŞILDI

Sosyal medyada, 'özel vazifede' çekildiği yazılarak yayınlanan fotoğraflarda, Temel Paşa'nın elindeki Kalaşnikof marka piyade tüfeği ve poşusu gözlerden kaçmadı.

1990'LI YILLARDA ÇEKİLDİ

Vatan gazetesinde yer alan heberde, fotoğrafların 1990'lı senelerde çekildiği söylenirken, Özel Kuvvetler'de de vazife yapan Temel'in, 1994 senesinde Barzani ile Talabani arasında Kuzey Irak'ta çıkan çatışmalarda bölgede vazife yapan Türk askerleri içinde olduğu kaydedildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri