İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Türksat ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) arasında imzalanmış olan protokol gereği aboneler su faturalarını e-devlet üzerinden ödemesi saglanacak.

YENİ UYGULAMA

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ)'den yapılan duyuruda, bünyesi içinde yer alan internet şubesi ile birçok alanda kullanıcılarına hizmet saglayan İSKİ'nin fatura tahsilatında yeni bir uygulama başlattığı belirtildi.

İdare, Türksat ve BKM arasında imzalanmış olan protokol kapsamında e-devlet üzerinden de fatura tahsilatı işleminin devreye alındığına vurgu yapılırken duyuruda, bu sayede abonelerin, faturalarını e-devlet üzerinden ödeyebileceği kaydedildi.

3 BOYUTLU GÜVENLİK

Açıklamada, İSKİ'nin, ayrıca su faturalarının üzerine karekod koyarak, abonelerine 3 boyutlu güvenlik (3D Secure) sistemi yöntemiyle daha hızlı ve güvenli fatura ödeme imkanı sağladığı vurgulandı.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), e-devlet hizmeti verdiği alanlar, "Yeni abonelik başvurusu, abonelik i̇ptali başvurusu, i̇ndirimli abonelik başvurusu, başvuru takibi ve i̇ptali, abonelik borç ödeme, baraj doluluk oranları, su analiz raporu, abone bilgileri sorgulama, arıza ve bakım bilgisi sorgulama, fatura bilgileri sorgulama ve fatura ödeme." şeklinde sıralanmış durumunda.