'İsimsizler Hareketi'ne 6 İlde Operasyon: 24 Gözaltı!

Sosyal medyada terör estiren, halkı galeyana getirmek ve seçilmiş hükümeti yıpratmak için başlatılan 'İsimsizler Hareketi' ne yönelik başlatılan operasyonlarda 24 kişi gözaltına alındı.

'İsimsizler Hareketi'ne 6 İlde Operasyon: 24 Gözaltı!

'İsimsizler Hareketi'ne 6 İlde Operasyon: 24 Gözaltı!

Sosyal medyada "İsimsizler Hareketi" adı altında örgütlenerek halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek, seçilmiş hükümeti yıpratmak ve kamuoyunda yankı uyandırmak amacıyla provokatif paylaşımlar yaptıkları belirlenen 24 şüpheli gözaltına alındı.

İnternet üzerinden gece gündüz sanal devriye gezen Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, sosyal medyada ''İsimsizler Hareketi" altında örgütlendi.

Bahsi geçen grubun yöneticiliğini terör örgütüne üye olmak suçundan cezaevinde olan Taylan Kulaçoğlu'nun yaptığı, etiket (hashtag) faaliyetlerini ise DHKP-C'ye üye olmak suçundan aranan avukat Tamer Doğan'ın devam ettirdiği belirlendi.


''İSTANBUL, BALIKESİR, AYDIN, DENİZLİ...''

Terörist grup liderlerinin kimliklerinin belirlenmesinin ardından harekete geçen ekipler, 6 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Söz konusu operasyonda, İstanbul'da 18, Balıkesir'de 2, Aydın, Denizli, Diyarbakır ve Tekirdağ'da ise birer olmak üzere 24 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerinden 10'unun yurt dışında olduğu belirlenirken, aralarında Tamer Doğan'ın da olduğu firarilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR