IŞİD'e Hava Darbesi: 28 Ölü

Suriye'deki IŞİD hedefleri top ve ÇNRA atışları ile hava harekatı düzenlendi : 28 IŞİD'li etkisiz hale getirildi

IŞİD'e Hava Darbesi: 28 Ölü

Suriye'de bulunan IŞİD'e ait hedeflere dün gün boyunca top ve ÇNRA atışları ve düzenlenen Koalisyon uçaklarının katıldığı 5 ayrı hava harekatı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 28 IŞİD'li etkisiz hale getirildi.

IŞİD terör örgütü ile mücadelede kapsamında dün akşam Halep'in kuzeyindeki Cariz, Yahmul, Kafrah bölgelerinde keşif ve gözetleme araçları ve bölgeden alınan istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda tespit edilen ve atışa hazırlık içerisinde olduğu değerlendirilen IŞİD'e örgütü hedeflerine karşı başlatılan ve aralıklarla sabah saatlerine kadar devam eden top ve ÇNRA atışları sonucunda ilk belirlemelere göre 14 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirildi.
Dün gün boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait ateş destek vasıtalarının yapmakta olduğu atışlarla koordine içerisinde, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait hedef tespit vasıtalarıyla Kafrah , Jariz Tilalayn ve Dabık’ta tespit edilen IŞİD hedeflerine Koalisyon Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından belirli aralıklarla 5 Hava Harekatı düzenlendi. Yapılan ilk belirlemelere göre 14 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirilirken 11 tahkimli savunma mevzii, üzerinde silah bulunan bir taktik araç ve IŞİD'in Karargah olarak kullandığı iki katlı bir bina imha edildi.

Yorum Yaz