İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Başkan Yardımcısı olan Rıza Seyfullahi, İran Humeyni’nin türbesine ve meclise yönelik yapılan saldırıların sorumlularının İran asıllı olduğunu bildirdi.

İran devlet kanalına açıklamalar yapan Seyfullahi, Tahran'daki terör saldırıları sorumlularının tespit edildiği ve faillerin İranlı asıllı olduğunu bildirdi.
Faillerin, İran'ın farklı yerlerinde DEAŞ terör örgütüne katılanlar olduğunu belirten Seyfullahi, İran'ın, DEAŞ’le verdiği mücadelede aldığı destekten dolayı hedef tahtasına oturtulduğunu kayıt etti.

Seyfullahi, şimdiye kadar elli sekiz eylemin İran güvenlik mensupları tarafından durdurulduğu bilgisini bildirdi.

TAHRAN'DAKİ TERÖR SALDIRISININ AĞIR BİLANÇOSU: 13 ÖLÜ, 52 YARALI

İran Ambulans Müdürü Pir Hüseyin Kulivend, İran meclisi ve Humeyni'nin türbesine yapılan eylemlerde on üç vatandaşın hayatını kaybettiğini, elli iki vatandaşın ise de yaralandığını duyurdu.
Kulivend, elli iki yaralıdan on beşinin hastanelerden taburcu olduğunu, yoğun bakımda tedavi altına alınan altı kişinin de durumunun krtik olduğu ve ciddiyetini koruduğunu bildirdi.

Başkent Tahran'da, dün sabah vakitlerin yaşanan İran Meclisi'ne ve İran kurucu lideri Humeyni'nin türbesine yapılan silahlı ve bombalı eylemleri eli kanlı terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.