İran'ın başkenti Tahran'da neyin sebep olduğu bilinmeyen bir patlama oldu. El Mayadin televizyon kanalına konuşan İranlı güvenlik kaynakları patlamanın terörle ilgisi bulunmadığını söyledi.

Lübnan'dan yayın yapan El Mayadin televizyonunda verilen haberde, İran'ın başkenti Tahran'da bir patlama olayı gerçekleştiği bilgisi yer alıyor.

DÜNKÜ SALDIRGANLARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ!

İran Meclisi’ndeki rehine olayı ve devrim lideri Ayetullah Humeyni'nin türbesindeki patlamalar yoluyla tertiplenen terör saldırılarında ölü olarak yakalanan 5 teröristin fotoğrafları yayınlandı. Fotoğrafların yayınının sunulduğu açıklama metninde, teröristlerin DEAŞ üyesi olduklarının tespit edildiği ifade ediliyor.

Açıklama metninde, DEAŞ’lı terörist oldukları belirlenen 5 kişinin DEAŞ’a biat etmelerinin sonrasında Musul ve Rakka'daki terör eylemlerine katılım sağladıkları ifade edilerek  “2016 senesinde, DEAŞ’ın ileri seviyedeki idarecisi Ebu Ayişe'nin talimatıyla dini alanların yoğun olarak yer aldığı kentlerde terör saldırıları organize etmek maksadıyla ülke içerisinde faaliyetlerde bulunulduğu dile getiriliyor. Bu örgüte yönelik sağlanan zararla grup yok oldu ve Ebu Ayişe'nin ölmesi sonrasında ülkeyi terk ettiler" ifadeleri kullanıldı.

Bahse konu olan beyanatlarda terör saldırısı şüphesiyle ele geçirilen şahısların adlarının Kayyum, Ebu Cihad, Ramiyn, Seriyas ve Feridun olduğu ifade edilirken, soy adlarının ailelerinin hayatlarında sorun çıkmaması maksadıyla bildirilmeyeceği dile getirildi.