İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Tahran’daki terör saldırılarının İran'da ABD ve Suudi Arabistan'a karşı duruşa yönelik kararlığı çoğalttığını ifade etti.

İran’ın resmi yayın organında geçen konuşmasında, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney; "Bu hadise, İran’ın teröre karşı savaşımındaki kararlı tutumundan taviz vermesine sebep olmayacak. Fakat ABD ve Suudiler gibi coğrafyamızdaki terörün işbirlikçileri, devletimize düşmanlık besleyenlere olan nefretin artmasına neden olacaktır." İfadesini kullandı.

İki gün önce, İran Meclisi ve devrim lideri Humeyni'nin türbesine İran vatandaşı olduğu tespit edilen teröristlerce yapılan saldırıların DEAŞ tarafından yapıldığı ilan edilmişti. Terör saldırısı, Körfez coğrafyasındaki ülkeler arasında süren çekişmenin yansıması olan Riyad ve Tahran’ın daha da şiddetlenmesine sebep oldu.

“YAPTIKLARININ KARŞILIKLARINI ALACAKLAR”

İran Devrim Muhafızları, terör eylemlerinin mesuliyetini Suudi Arabistan ve ABD'ye yüklemişti. İran Devrim Muhafızları komutanı Hüseyin Selami, geçen haftaki Çarşamba gününde Tahran'da vuku bulan terör saldırılarının karşılıklarının verileceğini dile getirdi. İran’ın resmi yayın organına açıklamalarda bulunan Selami, terör eylemlerini yapanlar karşılıklarını bulacaklar, hangi yerde ve ne biçimde olacağını da düşündük. İntikamımız, başımıza gelenin bin mislinden daha fazla olacak ve İran halkı buna şahit olacak." İfadelerini sundu.