Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Reşat bey Mahallesi'nde sokak ortasına konan üç güvercinden bir tanesinin ayaklarının kesilmiş olması görenlerin gözlerinin dolmasına neden oldu.

GÜVERCİNLERİ GÖREN VATANDAŞLAR GÖZYAŞLARINA HÂKİM OLAMADI

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Reşat Bey Mahallesi'nde güvercinlerin ayaklarını kesen henüz kimliği belirlenemeyen 3-5 serseri henüz yakalanamadı.

GÜVERCİNİN AYAKLARI KEYİFTEN KESİLMİŞ

Gören yüreğini sızlatan olayda güvercinin ayaklarının bir rahatsızlıktan dolayı mı yoksa bir vatandaş tarafından keyfi mi kesildiği belirlenemişti.Fakat veterinere götürülen güvercinin ayakları keyiften kesildiği tanısı koyuldu.

GÜVERCİN BESLEYENLER GÜVERCİNLERİNİ TANIYABİLMEK İÇİN AYAKLARINI KESİYORMUŞ

Söylemlere göre bazı güvercin bakıcıları kuşlarını tanımak ya da daha iyi uçabilmeleri için güvercinin ayaklarını kestikleri belirtildi.
Veteriner tarafından bakımı yapılan güvercin bir süre kaldırımda kesik ayaklarıyla yürüdükten sonra uçarak oradan uzaklaştı.

HAYVAN SEVERLER BU DURUMA TEPKİLİ

Adana hayvan severler cemiyetleri bu caniliğe tepkide bulundu.Hayvanların hiçbir nedenle ayaklarının kesilemeyeceğini belirttiler.Bu vahşice davranışı yapanlar derhal bulunmaları için polis ekilerine şikayette bulunuldu.Polis ekipleri güvercinlerin ayaklarını kesen 3-5 serseriyi bulmak için arama tarama başlattığı belirtildi.