17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 23°
  • Izmir 25°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7091
Euro6,4196
Altın258,66

İnsanları Etnik Kökenine Göre Fişliyordu; Aleviysen 7'sin'

Sivas'taki FETÖ/PDY soruşturmasında ifadesine başvurulan sözde örgütün "doktorlar imamı", FETÖ'nün vatandaşları 1'den 7'ye fişlediğini anlattı.

İnsanları Etnik Kökenine Göre Fişliyordu; Aleviysen 7'sin'

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminden önce etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini belirten ve Emniyet Müdürlüğünde şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan sözde "doktorlar imamı" F.T, terör örgütünün halkı fişleme yöntemiyle ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

F.T. ifadesinde, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Murat Kocar'ın Sultan Murat Kolejinde ve Selçuk Fen'de görev yaptığını, hatta bu kişinin Sivas'taki Alevi vatandaşlardan sorumlu imam yapıldığını dile getirdi. F.T, FETÖ'nün Alevi vatandaşların yanı sıra ülke genelinde vatandaşları numaralandırarak fişleme yaptığını söyledi.

6 NUMARA BELİRSİZ, 7 NUMARA ALEVİ ŞAHIŞLARA AİT

"1 numara bizden değildir. İlgilenmeye gerek yok. 2 numara kazanılabilir. Dini yönden şansınızı deneyin ancak örgütten bahsetmeyin. Kazanırsanız görev vermeyin. 3 numara namaz kılan, sohbete az da olsa gelen giden. 4 numara mütevelli, zaman, sızıntı, aksiyon abonesi, burs veren kişiler. 5 numara örgüt tarafından güven telkin etmiş hatta özel hizmet verilen kişiler. 7 numara ise Alevi şahıslara verilen isimdi." Numaralandırma sisteminde 6 numaranın olup olmadığını bilmediğini ifade eden F.T, şunları söyledi:

"RAKAMLAR ZAMANLA DEĞİŞEBİLİR"

"Bu kategori çerçevesinde şahıslar tespit edilerek dünya geneline yayılır. Şahısların tespiti öğrenci evlerine ortaokulda geldikleri tarihlerden başlayarak yapılır. "5 numara" olarak belirtiğim şahıslar, örgüt açısından artık görev verilebilecek, güvenilir şahıslar olur, koordine bu şahıslar tarafından yürütülür. FETÖ'nün tüm yönetim kadrosunda olanlar, örgütün evlerinde yetişmiş, en az 4 ve 5 numara ile fişlenmişlerden oluşur. Bu derecelendirme sistemi şahsın o günkü durumuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin 5'lik olarak nitelendirilen bir şahıs örgütün istemediği bir şahısla evlendirildiğinde direkt olarak 3'lük olarak nitelendirilir. Bu derecelendirme Eğitim Danışmanı (Gölge İmamı) tarafından bilgisayar ortamında kaydedilir."

Örgütün her ilde sözde "gölge imamı" adı altında özel hizmetlerden sorumlu ve ilin bütçesinin yüzde ellisini örtülü ödenek olarak kullanan gizli yapılanması bulunduğuna da dikkati çeken F.T, bu yapılanmada "gölge imam" altında devlete ait özel kurumların imamlarının yer aldığını belirtti.

FİŞLEME RAKAMLARINA GÖRE KAMUDA KADROLAŞMA

Bu imamların sahte ismi ve iki telefonu bulunduğuna işaret eden F.T, ifadesinde şunlara değindi:

"Gölge imamlarının altında, vali, vali yardımcısı, belediye başkanı, belediye başkan yardımcıları gibi kişilerden oluşan bürokrasi imamı, emniyet imamı, askeriye imamı, adliye imamı, avukatlar imamı, hakim imamı, savcı imamı, Alevilerden sorumlu imamlar vardır. Her salı sabahı örgüte bağlı olan Kızılırmak Pansiyonu'nda gölge imamı, ilin ser rehberi, il imamı, dört büyük gölge imamı ve yukarıda isimlerini belirtiğim bürokrat imamı, emniyet imamı, askeriyeden sorumlu imam, adliye imamı, avukatlar imamı, hakimlerden sorumlu imam, savcılardan sorumlu imam ve Alevilerden sorumlu imam bir araya gelirdi.

TOPLANTILARDA NE OLURDU?

Bu toplantılarda sadece devlet kurumlarına sızma ve kadrolaşma konuşulur, rehber ildeki öğrencilerin 5'lik kodlamasına göre listesini yanında bu toplantıya getirir, toplantıda 4 ve 5 ile derecelendirilen öğrencileri listesini bölge imamına teslim eder ve toplantıdan ayrılır. Daha sonra toplantıya iştirak eden özel kurum imamları bölge imamı ile listede 4 ve 5 derecesindeki öğrencileri istişare eder ve bu öğrencilerin gelecekte hangi kamu kurumuna yönlendirileceği, hangi kamu kurumunda işe alınacağı konuşulur. Bu öğrencilere gerekirse hangi alanla ilgili sınava giriyorsa bu sınav sorularının sınavdan önce verilerek rakiplerine göre avantaj sağlanacağı ve bu şekilde örgütün istediği kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirileceği kararı alınabilir." F.T, kamuya yerleştirilecek öğrencilerin 4 ve 5 numara ile fişlendikleri için FETÖ tarafından güven kazanmış ve her türlü bilginin verilebileceği kişiler olarak tanımlandığını söyleyerek, "Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilen şahıslardan ileride örgüt kendisine hizmet edilmesi amacıyla geri dönüşüm ister." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri