Bugün yaşanan gelişmeler doğrultusunda İngiltere Başbakanı Theresa May'in  yakın danışmanlarından olan Nick Timothy, erken genel seçimlerde alınan sonuçtan sonra istifa ettiğini bildirdi.

Timothy' den sonra Theresa May' in bir diğer danışmanı olan  Fiona Hill de görevini bıraktığını bildirdi.
Muhafazakar Parti'nin parlamentodaki çoğunluğunu kaptırdığı seçimlerden sonra bazı vekiller Theresa May' e seçim kampanyasını hazırlayan danışmanlarını kovma öenrisinde  bulunmuş aksi takdirde parti içerisinde önderlik mücadelesine hazır olması gerektiğini bildirmişlerdi.
Nick Timothy ve Fiona Hill, Theresa May' in en yakın danışmanları olarak bilinmekte idi.

THERESA MAY KAYBETTMİŞTİ

İngiliz kaynaklı haber ajansından gelen bilgiler göre, geçtiğimiz günlerde  "son dakika" koduyla geçtiği haberde, Theresa May’in şu andan itibaren çoğunluğu kazanma ihtimalinin kalmadığını bildirildi. Reuters, bu bilgiyi kısmi sonuçlara göre yaptığı hesaplamalara dayandırdı.

ABD BAŞKANI TRUMP DESTEK İÇİN TELEFON AÇMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump'ın, erken genel seçim zamanında sandık başarısızlığından sonra bilhassa İngiliz medyası tarafından hedef tahtasına oturtulan İngiltere Başbakanı Theresa May ile yaptığı telefon görüşmesi ile "seçim sonuçlarıyla ilgili samimi desteğini" ifade ettiği bildirildi.