İngiltere'de Ölü Sayısı 50 Bini Aştı

İngiltere'de koronavirüs salgınında rakamlar artmaya devam ediyor. Son açıklanan verilere göre son 24 saatte 595 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam ölü sayısı 50 bin 365'e yükseldi.

İngiltere'de Ölü Sayısı 50 Bini Aştı

Koronavirüs Avrupa'yı etkilemeye devam ederken ülkelerin aldığı önlemler yetersiz kalıyor.
İngiltere Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 22 bin 950 yeni vakanın tespit edildiğini, toplam vaka sayısının 1 milyon 256 bin 725'e ulaştığını açıkladı.

'TOPLAM ÖLÜ SAYISI 50.365'E YÜKSELDİ'

Sağlık Bakanlığı, ülkede virüs nedeniyle son 24 saatte 595 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 50 bin 365'e yükseldiğini belirtti.

'RAKAMLAR YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK'

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu Tıbbi Direktörü Yvonne Doyle salgının seyrine yönelik yaptığı açıklamada, 'Maalesef yükseliş eğilimi devam edecek ve mevcut önlemlerin ve hepimizin yaptığı fedakarlıkların herhangi bir etkisinin görülmesi, verilere yansıması birkaç hafta sonra olacaktır" dedi.
Doyle, 'Başkalarıyla teması sınırlayarak virüsün yayılmasını durdurmaya yardımcı oluyorsunuz. Bu, daha az enfeksiyona yol açacak ve hayat kurtarmaya yardımcı olacaktır' ifadelerini kullanarak halkı fizik mesafe kurallarına uymaya çağırdı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR