İmamoğlu 'Bağımsız Uzman' Demişti, CHP'li Çıktı !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mahrem bilgilerini dışarıya sızdırma çalışmaları mahkeme tarafından durdurulan İmamoğlu’nun veri kopyalama talimatını gerçekleştirmek için getirdiği sözde ‘bağımsız’ uzmanın CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü Bilişim Uzmanı Melih Geçek olduğu öğrenildi.

İmamoğlu 'Bağımsız Uzman' Demişti, CHP'li Çıktı !

İmamoğlu 'Bağımsız Uzman' Demişti, CHP'li Çıktı !

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun, koltuğa oturur oturmaz İstanbul'un ve vatandaşların mahrem bilgilerini kopyalatma girişimi yargıdan dönerken olayla ilgili bir skandal daha ortaya çıktı.

Ekrem İmamoğlu'nun veri kopyalama talimatını uygulamak için getirdiği sözde 'bağımsız' uzmanın CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü Bilişim sorumlusu Melih Geçek olduğu belirlendi. Ancak İmamoğlu, kopyalama skandalı açığa çıkınca Geçek'i sosyal medya sorumlusu olarak atayarak hırsızın kimliğini gizlemeye kalktı.

KOPYALAMADA 'DANIŞMAN' OYUNU

Ekrem İmamoğlu, iki müfettiş ve dışarıdan görev verilecek 3 sivil kişiye, belediye ve bağlı kuruluşların elektronik veri tabanı ve altyapılarında her türlü inceleme, araştırma ve kopyalama yetkisi vermişti. Ancak İstanbul 4'üncü İdare Mahkemesi 'kanuna aykırı' diyerek bu talimatiçin durdurma kararı çıkarmıştı. "İBB'nin verilerini kopyalama" işi için dışarıdan görevlendirileceği öğrenilen sözde 'bağımsız' kişilerden biri olan CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü Bilişim Sorumlusu Melih Geçek, gelen tepkiler sonrası İmamoğlu tarafından karşılıklı danışmanlık sözleşmesi ile Sosyal Medya Danışmanı olarak atandı. Geçek, bu yöntemle İBB işçisi olarak atanmış oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de dün yaptığı açıklamayla veri kopyalamayı durdurduğunu açıkladı. İBB'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Daha önceden 18.04.2019 tarih ve 96514166-903.05-56/64220 sayılı, Teftiş Kurulu Başkanlığımızın inceleme yapmasına ilişkin ihdas edilen yazımız, İBB tarafından incelenmiştir. Her ne kadar hukuki gerekçeleri yerinde bulmasak da mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi ve Teftiş Kurulu Başkanlığımızın, yeniden değerlendirilmesi konusundaki görüşlerine iştirak edilmesine karar verilmiştir. Bu yüzden söz konusu talimat, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırılmıştır. Gerek görülmesi halinde idari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen içeriğe ilişkin çerçeve ve teftiş kurulu başkanlığımız tarafından belirlenen içeriğe ilişkin çerçeve dikkate alınarak, yeni bir işlem tesisi düşünülebilecektir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR