Yargıtay tarafından tekrardan yargılama gerçekleşmesi için bozulan 274 sanıklı Ergenekon duruşmasının görülmesine Çağlayan'daki İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tekrardan başlandı.

İLKER BAŞBUĞ'UN DOSYASI VE 18 SANIĞIN DOSYASI ERGENEKON DAVASINDAN AYRILDI

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneraller Veli Küçük, Levent Ersöz ile Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın da içlerinde bulunduğu 274 sanıklı Ergenekon Davası, Yargıtay tarafından, "Ergenekon terör örgütünün varlığına ilişkin somut delil olmadığı ve yargılamada usüllere uyulmadığı nedeniyle" bozularak, tekrar yargılama yapılmasına karar alınmıştı. Yargılama bugün İstanbul 4’üncüi Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

SAVCIDAN İLKER BAŞBUĞ İÇİN TALEP

Davada savcı, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ için "yargılama durdurulsun" isteğinde bulunarak, İlker Başbuğ'un yargılanması için Başbakanlık'tan izin alınması gerektiğini belirtti.

O SORUYU SORACAK

Bugün ilk duruşması gerçekleşecek olan duruşmanın çoğu sanığı davaya katılmak için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Doğu Perinçek, Yalçın Küçük, Sevgi Eren Erol, Gürbüz Çapan, Emin Şirin, Adil Serdar Saçan'ın da aralarında var olduğu çoğu sanık geldi.